środa, 19 maja 2010

Mały Książę


Doczekać jutra. Rano pociąg, potem powrót i znowu w drogę. Do Szymona.
Jest blisko sto kilometrów stąd. U dziadków. A ma urodziny. Jadę do Niego. Do Mojego Najukochańszego Syna. Kończy 10 lat. Czasami zdaję mi się, że ma o wiele więcej. Przeze mnie i dla mnie. Jego dorosłość przeraża, ale i zachwyca. Jego dzieciństwo nie jest łatwe, ale mogło być koszmarem, gdybym się nie opamiętał. Nie odnalazł.
Pisać o Szymonie mógłbym bez końca i opamiętania. I często to robię. Uważam, że wszystko jest między słowami. Zwłaszcza, że między nimi są czyny. I to o nie powinienem dbać, rozkoszować się nimi i nigdy nie zapominać co było, ale też nie rozpamiętywać.
Za dziesięć lat mój Syn będzie zdobywał świat, pewnie nie będzie miał zbyt wiele czasu dla mnie. Kolej rzeczy. Jednak to teraz powinienem zadbać, o to, aby wtedy chciało mu się do mnie zadzwonić, odebrać telefon, odpisać na list.
Za dziesięć lat mój Syn będzie królem życia. Teraz jest Małym Księciem. 

15 komentarzy:

 1. ....cholera!~!!!....no nic...jak przyjadę...nadrobię....mocno ucałuj ode mnie swojego syna......i radości mu dużo ode mnie życz......i beztroski.........
  ...cudna jest ta fotografia...piękny był wtedy nastrój....aż cieplej mi się zrobiło wspomnieniem zagrzałeś mi serducho....:):)....
  ....puki co...zdajesz egzamin z Ojcowania na pięć...tak trzymaj.....

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba największym szczęściem jest mieć kogoś, kogo można kochać. A jeśli jest to jeszcze osoba posiadająca cząstkę Ciebie, to większego szczęścia być nie może. Tego Ci zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tę bajkę-niebajkę :)

  Najlepsze życzenia dla Szymona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ile miłości...pięknie.Aż mnie zatkało...

  OdpowiedzUsuń
 5. niech będzie tak, żeby był szczęśliwym Małym Księciem .. Jemu i Tobie .. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze życzenia, prosto z serca dla Szymona:)! Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite jest dorastanie naszych dzieci, obserwowanie, jak sobie radzą, radość z każdego kolejnego sukcesu, podziwianie ich takich, jakimi są, dawanie siebie ze świadomością, że to oddadzą dopiero własnym dzieciom :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Moi Drodzy - spać się (!) chcę, za oknem szaro, lecz majowo! Dzisiaj jadę do Syna i przekażę Szymonowi Wasze życzenia. Dziękuję!!! Dobrego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 9. przekaż i ode mnie najlepsze życzenia urodzinowe :) Przyjemności dziś życzę

  OdpowiedzUsuń
 10. wszystkiego najlepszego dla Szymusia!!! i radosnego dnia dla Was obu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Szymkowi życzę wielu wspaniałości, a Ojcu gratuluję takiego Syna:)))

  OdpowiedzUsuń
 12. 100 lat dla Szymona!
  Ja też tak mam, o swoich dzieciach mogę na okrągło i wciąż ... i jeszcze mi mało.

  OdpowiedzUsuń

statystyka